2021 SUV OCTAVİA SCOUT YENİ ARAZİ ARACI

  • 665
  • 0
  • 16-10-2020, 21:43
2021 SUV OCTAVİA SCOUT YENİ ARAZİ ARACI

Maceracı ruh ve arazi meziyetleri sunan bir otomobil almak isteyip de bütçesi SUV’lara yetmeyen otomobil severler için güzel bir alternatif ile sizlerleyiz. Yeni nesil Skoda Octavia’nın yerden yükseltilmiş ve station wagon gövdeli versiyonu Scout, ilk detayları paylaşılarak tanıtıldı. Bakalım Octavia Scout vadettiği yeteneklere sahip mi?
Dördüncü nesil Skoda Octavia, Mart ayında yüksek performans versiyonu RS’in ardından yerden yükseltilmiş araziye uygun Scout ile iyice genişletildi. Bir önceki jenerasyonda olduğu gibi yalnızca station wagon gövde tipi Combi’de sunulan Scout versiyon, 15 mm arttırılmış yerden yüksekliği ve gövde kiti ile dikkat çekiyor.

Daha önce yalnızca dört çeker sistemiyle satılan Octavia Scout, fiyat bandını biraz daha aşağıda tutmak ve daha çok kişiye hitap edebilmek adına, ilk kez önden çeker opsiyonlu olarak da sunacak. Volkswagen Grubu’nun güncel modellerinde sunduğu benzinli 1.5 TSI (150 Ps) ve dizel 2.0 TDI (115 Ps) motor seçenekleri, yeni Octavia Scout ailesinin giriş seviyesini oluşturuyor ve 6 ileri manuel şanzımanla alınabiliyorlar.Bir üst basamakta yer alan 1.5 TSI e-TEC ile Skoda, yeni Octavia Scout müşterilerine hafif hibrit teknolojisi (MHEV) ile 7 ileri çift kavramalı DSG otomatik şanzıman sunmaya başlıyor. Daha fazla güç isteyenler içinse 190 Ps gücündeki 2.0 TSI benzinli motor ile 200 Ps güç, 400 Nm tork üreten 2.0 TDI Evo dizel motora bulunuyor. Her iki model de 7 ileri DSG ve markanın 4×4 adlı dört çeker sistemi ile eşli ve dizel olanın çekme kapasitesi 2 ton olarak açıklanmış.

Yeni nesil modelin altyapısına geçiş ile Octavia Scout, yerini aldığı otomobile göre 16 mm daha uzatılmış ve 15 mm genişletilmiş. 640 litre ile oldukça cömert bir bagaj hacmi de sunan aracın maceracı yapısı ön ve arka taraftaki plastik gövde koruma panelleri ile öne çıkarılmış. Standart olarak 18 inç, ekstra ücret karşılığında 19 inç alınabilen jantları saran lastiklerin üzerinde ise plastik çamurluk eklerine yer verilmiş.Skoda, Scout modelini diğer Octavia’lardan ayırmak için kabine de birkaç ekleme yapmış. Örneğin Scout modele özel koltuklar sunan Çekyalı marka, orta konsolda ahşaba benzer trim parçaları kullanmış. İç mekân genelinde kullanılan krom detaylar kalite hissini arttırırken kahverengi dikişler de bu modele has.

Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan 2020 Skoda Octavia Scout’ta gümüş tavan rayları, ısıtmalı ve elektrikli katlanır yan aynalar, LED sis farı gibi donanımlar standart iken 10 inç multimedya ekranı ve full-LED matrix farlar opsiyon listesinde yer alıyor.

Aracın daha ayrıntılı bilgileri Temmuz ayında paylaşılacak.

Kodu Güncelle