Son Yılların En İyi Suv Modelleri

  • 177
  • 0
  • 8-04-2022, 15:15
Son Yılların En İyi Suv Modelleri

Arabalarla ilgilenen herkes suv modelleri hakkında bilgiye sahiptir. Bilindiği gibi de birçok araç markası ve birçok model bulunmaktadır. Bunlardan biri de suv olarak geçen araçlardır. Bu araçlar üreticileri tarafından hem kırsal hem de kentsel alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla dünyada birçok insan özellikle kalabalık aileler böyle arabaları tercih etmektedir. 

Peki ama bu araçlar neye göre satılıyor? İnsanlar genel olarak araçlar arasında suv modelleri karşılaştırma gibi yöntemlere gidiyorlar. Burada da baz alınan bazı kriterler var. Bunlardan biri güvenlik. Bir diğeri ise yakıt tasarrufudur. Ayrıca son kriter ise fiyattır. Bizde sizlere bu yazımızda suv araçlarını tanıtmaya, bu araçlar hakkında model ve fiyat bilgisi vereceğiz. 

2021 en Ucuz SUV Modelleri

Bilindiği gibi her yıl araba fiyatları değişiyor. Bu değişime yeni arabaların çıkması bir etken olduğu gibi aynı zamanda teknolojide etki ediyor. Bizde bu başlığımızda suv modelleri 2021 listesinden örnekler vereceğiz. Burada toplamda 5 araçtan söz edeceğiz. Bu araçlardan söz ederken sizlere öncelikle marka ve model bilgisi vereceğiz. Ardından da fiyatlarına değineceğiz.  

İlk olarak geçen yılın en ucuz aracı olarak Dacia Duster’dan söz etmeliyiz. Bu aracın tam olarak maceraseverler için tasarlandığını söyleyebiliriz. Ardından bu sefer suv modelleri karşılaştırma 2021 listelerinin göz bebeği olan Opel Crossland gelmektedir. Bu araçta Alman teknolojisi ve disiplini ile göz dolduran bir araçtır. Listemizin üçüncü sırasında ise Nissan Juke modeli gelmektedir. Kendisini şehrin yaramaz çocuğu olarak da tanımlayabiliriz. 

Dördüncü sırada olan aracımız ise suv modelleri en ucuz listelerine adını yazdıran Ford EcoSport modelidir. Bu model de son derece teknolojik ve akıllı biçimde tasarlanan bir araçtır. Listemizin son sırasında ise sevimliliği ile göz dolduran Fiat 500X modeli yer almaktadır. Bu aracın, şehir hayatından genişlik ve konfor arayanlar için olduğunu söyleyebiliriz.

2021 Model SUV Fiyatları

Şimdi gelelim listemizde yer alan araçların fiyatlarına. Öncelikle bu fiyatlara dair kesin bir ayı vermeyeceğiz. Çünkü bu fiyat listeleri suv modelleri 2020 ve 2021 yılları arasında birçok kritere göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden sizlere bir fiyat aralığı vereceğiz. Hazırsanız ilk modelimizle başlayalım. 

Dacia Duster’ın fiyat aralığı 183 bin TL ile 323 bin TL arasında değişmektedir. Burada motor hacmi ve paket seçenekleri ile birlikte fiyatların yükseldiğini söyleyebiliriz. İkinci aracımız olan Opel Crossland ise suv modelleri ve fiyatları arasında biraz daha öne çıkmaktadır. Bu aracın fiyatı ise 228 bin TL ile 370 bin TL arasında değişmektedir. Üçüncü aracımız olan Nissa Juke’un ise 300 bin TL ile 435 bin TL arasında fiyatı bulunmaktadır. 

Listemizin dördüncü sırasında yer alan Ford EcoSport modeli ise görece daha az bir fiyat aralığına sahiptir. Bu aracın fiyat aralığı 300 bin TL ile 350 bin TL arasında değişmektedir. Son sırada bulunan Fiat 500X modelimiz ise popüler olmasına rağmen suv modelleri arasında iyi bir fiyata sahiptir. Bu aracın fiyatı tıpkı Ford’a benzer bir şekilde 300 bin TL ise 370 bin TL arasında değişmektedir. 

En Ucuz SUV İkinci El Fiyatları

Yukarıda yer alan başlığımızda sizlere araçların sıfır modellerinin fiyatlarını vermeye çalıştık. Ancak bu fiyatlar her an güncellenmektedir. Bu yüzden suv modelleri için daha kesin bir sonuç isterseniz bu araçların sitelerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz. Ancak peki ikinci elde durum ne gelin bir de ona bakalım. 

Bildiğiniz gibi Türkiye’de en iyi ikinci el pazarı sahibinden sitesinde bulunmaktadır. Bu yüzden sizde suv modelleri sahibinden yazarak bizim verdiğimiz fiyatlara ulaşabilirsiniz. Ancak bir fiyata aralığı vermek gerekirse, fiyatların 200 bin TL ise 5 milyon TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Burada, bu başlık altında sayamayacağımız kadar çok araç bulunmaktadır. Bu yüzden sağlıklı bir fiyat bilgisi için sizde sahibinden sitesini kullanabilirsiniz. 

Arabalarda Suv Modelleri Diğerlerinden Farkları Nelerdir?

Sizlere daha önce suv model araçların fiyat aralığını kabaca vermeye çalıştık. Peki ama bu araçları bu kadar tercih edilir kılan özellikleri ne? Neden suv modelleri faklı olarak öne çıkıyor? Gelin isterseniz birazda bu sorulara cevap arayalım. Öncelikle bu soruların cevabının aracın tasarımında saklandığını söyleyebiliriz. Çünkü bu araçlar hem şehir hem de kırsal alanlar için tasarlanmışlardır. 

Ayrıca diğer birçok araçta bulunmayan yük taşıma ve çekme kapasiteleri de oldukça geniştir. Buradan hareketle de ağır yükler için çok tercih edilirler. Buna ek olarak ise kalabalık ailelerin de en çok tercih ettikleri suv modelleri aynı zamanda güvenli araçlardır. Bütün bunlardan da bu araçların çok çeşitli kullanımlar için olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aileler İçin Niçin Suv Modelleri Önerilir?

Sizler biraz önce kalabalık ailelerin özellikle suv modelleri tercih ettiğini söylemiştik? Peki ama neden? Yani çocuklu aileler bu araçları sadece güvenliklerinden dolayı mı tercih ediyorlar? Cevabımız hayır. Çünkü bu araçların birçoğu sadece güvenli değil aynı zamanda çok da verimli. Peki bu ne demek? Şunu demek istiyoruz. Bu araçların yakıt tasarrufları diğer araçlara göre daha iyi. 

Çünkü bu araçlar hem şehir içinde hem de kırsal bölgelerde kullanılmak için tasarlanıyorlar. Bu durumun getirisi olarak da birçok aile tarafından uzun seyahatler için tercih ediliyorlar. Görüldüğü gibi suv modelleri insanların birçok yönden tercih sebebi. Eğer sizde çocuklu bir aile için araba arıyorsanız bu modellerden biri tam size göre olabilir. 

Kodu Güncelle